İzmir’de Mezar Taşı Yapımı

İzmir’de mermer mezar siparişinde veya İzmir’de granit mezar yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir; Her şeyden evvel mezar yaptırmak ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Duygu sömürüsüne çok açıktır. Yapacağınız hayır işi sizi üzmesin.

Biz yapalım beğenmezseniz parasını vermezsiniz gibi veya kaporo ve peşinat almıyoruz gibi yaklaşımlara dikkat ediniz. Sizin bir şekilde görüntüye aldanıp, vicdan yapıp, para ödeyeceğiniz inancıyla yapılacak iş sizi ilerde üzmesin. Mezarın fiyatını görüntü değil, büyük oranda mezar taşının kalitesi belirler. Sunta ile MDF nin farkı gibidir. Siz sehpanızın suntadan mı MDF den mi yapıldığını dıştan anlayamazsınız. Mermer ve Granit de aynıdır. Hazır bir eşya satın almıyorsunuz, mezar yapım siparişini veriyorsunuz. Soğuk karasal iklimli diğer yerlerde mezar yaptırırken ise  aşağıdaki bilgilere ilave olarak mezar taşı yapımı ve taş seçimi daha da önem kazanır.

Mezar Yapımında Güven

– Size vaad edilen mermer mezar taşı cinsi ile yapılan mezarda kullanılan mezar taşının doğruluğunu kontrol ediniz.
– Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine, yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz. Ölçü almalıyız gibi bahanelerle mezarlıkta buluşmayınız.
– Sadece Aile kabirleri için ölçü alınır. 5-10 cm farkla tüm Türkiye’de mezar ölçüleri standarttır.
– Mezarlıklarda, İzmir Mezar ismini kullananların mutlaka yerlerini görmekte ısrar ediniz.
– İsim benzerliklerine dikkat ediniz. İzmir Mezar fabrika satış ofisi sadece Buca’dadır. İzmir içinde başka şubemiz yoktur. Diğer illerdeki bayi ağımızı inceleyebilirsiniz.
– İnternet sitelerinde gördüğünüz mezar taşı resimlerine dikkatli bakınız.
– Fotomontaj yapılarak albenisi arttırılmış mezar resimlerine dikkat ediniz. Başka sitelerden kopya edilmiş resimleri koyan sitelerin diğer bilgilerine de dikkat ediniz.
– Sipariş vereceğiniz mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Referans listelerini dikkatli inceleyiniz. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz.
– Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, mezar taşının özellikleri gibi işin detayını içeren firma kaşeli bir belge isteyiniz.

Uygun Fiyatlı Mezar Taşları

Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir. Mezar fiyatları konusunda da sadece Ege bölgesindeki mezar fiyatları değil, Türkiye genelindeki mezar fiyatlarında da iddialıyız.
Ucuz mezar fiyatlarımız, güvenilirliğimiz, mermer mezar, granit mezar, işçiliğimiz-mezar ustalığımız için mezar modellerimiz ve referanslarımızı inceleyiniz.

Mermer Granit Mezar Taşı Modelleri

Her mermer taşı mezar yapımına uygun değildir. Mümkünse Muğla Mermeri veya Afyon mermeri tercih edilmelidir. Güvenilir bir mezar firması, mezar ustası veya mermerciye yaptırmanız önemlidir. Daha ucuza bulduğunuz bir mezar taşı ilerde size daha pahalıya gelebilir. Önemli olan kaliteyi ucuza almaktır. Bu konuda bilginiz yeterli değilse mermerden anlayan bir arkadaşınızdan yardım istemeniz daha doğrudur.

Mermer Mezarın Temeli

Temeli güzel yapılmayan bir mermer mezar, granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir. Meftanın yattığı köşeler bulunarak, hiç kazılmayan dış taraftaki sert zemine gönye ve terazisinde  kalıplı beton temel atılmalıdır. Orta kısmı toprak olan bu temelin üzerine oturmalıdır. Çimento ve diğer malzemeler mermer mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır. Karasal iklimli Orta ve Doğu Anadolu illerinde temele mutlaka minimum 8 lik nervürlü demir ilave edilmelidir.

Mermer Mezar Montajı

Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Tamirat veya yeniden mermer mezar ya da granit mezar yapımı, yeniden masraf demektir.Hiç kimse parayı sokaktan toplamıyor. Bu yüzden kalın granit mezarlarda çelik dübel sistemi olmalıdır. 2cm kalınlıktaki granit mezar taşı veya mermer  mezar taşında mutlaka kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya Granit Mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Sadece yapıştırılan, birbirine geçmeli sistemle bağlanmayan mermer parçalar uzun vadede hasar görecektir. Güneşin ultraviyole ışınları yapıştırıcının etkisini zamanla yok edecektir.

İzmir Mezar Ekibi